Reklamı gizle

Annelerin, erkek çocuklarını yetiştirirken yaptığı büyük hata

9 Aralık 2016
1.433

Ev işi yapmak yalnızca kadınların görevi değildir.

annelerin-erkek-cocuklarini-yetistirirken-yaptiklari-hata

Annelerin büyük bir bölümü oğullarını; el bebek gül bebek büyütür. Oğullarının en ufak taleplerini bile önemli bir görevmiş gibi yerine getiren anneler, evlatlarının ileride yaşayacağı sıkıntıları görmezden gelir. İşte neredeyse tüm erkek annelerin, çocuklarını yetiştirirken yaptığı hatalar;

1. Yardım etmek yasak!

yardim-etmek-yasak

Erkek çocuğa ayrı bir önem verilir. Erkek çocuk anneye hiçbir konuda yardım etmek zorunda değildir.

2. Tepki görür

tepki-gorur

Yemek yedikten sonra tabağını kaldırmak isteyen bir erkek çocuğu hemencecik annesinin tepkisine maruz kalır.

3. Alışmaya başlar

Elini neye atsa annesinin “Erkek adam iş mi yapar” tepkisiyle karşılaşan erkek zaman içinde hiçbir şey yapmamayı alışkanlık haline getirir.

4. “Herkes benim kölem”

herkes-benim-kolem

Yıllar içinde erkek çocuk; yanındaki tüm kadınların kendi kölesi olabileceğini düşünür. Televizyon izlerken “Bana su getir” diye kız kardeşine görev buyurma hakkını bile kendinde bulur.

5. Sorumluluk annelere ait

sorumluluk-annelere-ait

Bu tip erkekler gelecekte ise eşlerine ve çocuklarına da benzer muamelede bulunur. Erkek çocuğu olan annelere o yüzden büyük görev düşüyor. Annenler ister kız ister erkek olsun tüm evlatlarını kendi ayakları üzerinde durabilen, saygılı bireyler olarak yetiştirme sorumluluğuna sahiptir.

6. “Erkek annelerine sesleniyorum”

erkek-annelerine-sesleniyorum

Amerikalı Nikkole Paulun, oğluna tüm ev işleri öğretmeyi amaç edinmiş bir anne. Paulun, oğlunun fotoğraflarını ise sosyal medya üzerinden paylaşıp, tüm erkek annelerine sesleniyor. Paulun “Oğluma yemek yapmayı ve ev işlerini öğretiyorum. Neden mi? Çünkü ev işleri sadece kadınlar için değildir” mesajıyla birçok annenin takdirini toplamış durumda.

7. İşte annesinin minik yardımcısı

Yorumlar