Reklamı gizle

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren 5 Süper Besin!

9 Ocak 2017
3.062

Bağışıklık sistemini güçlendiren 5 süper besin!

Uzmanlar, doğru besinler doğru zamanda tüketildiğinde bağışıklık sisteminin güçlenebileceğini belirtiyor.

Bağışıklık sisteminin zayıf olduğu  insanlarda soğuk algınlığı, grip ve özellikle viral enfeksiyonların daha fazla görüldüğü ortaya çıkmıştır. Ancak bağışıklık sistemini güçlendirerek vücut direncini arttırmak bazı besinlerle artık mümkün…
A, D ve E vitamini bağışıklık sitemi açısından oldukça önem taşıyor. Tabii bu vitaminleri besin kaynaklarından almak hem vücut sağlığı açısından hem de bağışıklık sitemi açısından oldukça önemli.
İşte sizler için araştırdığımız A,D ve E vitaminlerini yüklü miktarda barındıran ve bağışıklık sitemini güçlendiren besinler…
Yoğurt
Yüklü miktarda probiyotik ve d vitamini içeren yoğurt bağışıklık sistemimizi önemli ölçüde arttırır. Sabahları aç karnınıza 1 kâse yoğurt tüketmek sağlığınıza önemli faydalar sağlayacaktır.
genclestiricisarmisak
Sarımsak
Sarımsak, doğal anti bakteriyel ve mantar önleyici etkiye sahiptir. İçeriğinde yer alan allicin maddesinin antikanseronejenik etkisi vardır.  Aynı zamanda kolesterol ve kan basıncının düşmesinde önemli etkiye sahiptir.
cildinize-dost-brokoli
Brokoli
A,C ve E vitaminlerini yüklü miktarda içeren brokoli bağışıklık sitemini güçlendirmesinin yanı sıra karaciğer dostu olarak bilinir ve yüklü miktarda antioksidan içerir.
seker-hastaligina-tarcin
Tarçın
Tarçın,  sindirime olan faydalarıyla bilinir. Doğal anti bakteriyel, antiviral ve antifungaldir. Kan şekerinin dengelenmesine olumlu etkiler sağlar.
gundeenaz3kivi2

gundeenaz3kivi2

Kivi
Solunum sistemi hastalıkları ve soğuk algınlığı sonrası oluşan öksürük ve çeşitli komplikasyonlardan korur. Folat, potasyum, K ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir.
Kaynak: Milliyet
Yorumlar