Reklamı gizle

Her sabah 10’dan önce yapmanız gereken şeyler!

19 Aralık 2016
7.406

her-sabah-10-dan-once-yapmaniz-gereken-seyler

Özellikle büyükşehirlerde yaşayanların en sık yaşadığı sorunlar yorgunluk, halsizlik, enerji düşüklüğü… Peki, gün içinde bunları sağlamak için neler yapmalıyız?

Uzmanlar yaptığı açıklamalarda her sabah 10’a kadar yapılan ve alışkanlık haline getirilmesi gereken davranışlar gün içindeki enerjinizi toplamanıza yardım edecek! İşte her sabah 10’dan önce yapmanız gereken 10 şey…

Gülümsemek

her-sabah-10-dan-once-yapmaniz-gereken-seyler-2

Eğer mutlu olmak ve güzel bir gün geçirmek istiyorsanız asla gülümsemekte kaçınmayın… Gülümsemek hem sizi hem karşınızdakini mutluluğa sevk edecektir. O yüzden güne gülümseyerek başlayın.

Gerinmek

her-sabah-10-dan-once-yapmaniz-gereken-seyler-3

Yataktan kalkar kalkmaz yapacağımız ilk iş tüm vücudumuzun açılmasını sağlayacak gerinme hareketleri yapmak olmalı. Gece boyunca hareket kabiliyetimiz kısıtlı olduğu için sabah kalkar kalmaz yapacağımız esneme hareketleri kan dolaşımımızı hızlandırıyor ve kaslarımızı açıyor.

Müzik dinlemek

her-sabah-10-dan-once-yapmaniz-gereken-seyler-4

İşte bu önemli! Hemen kendinize iyi bir müzik seçin ve sabah enerjinizi kendinize getirmesi için saat 10’dan önce mutlaka dinleyin. Çünkü müzik dinlemek  beynimizin dopamin salgılayıp mutlu hissetmesini sağlıyor.

Meditasyon yapmak

her-sabah-10-dan-once-yapmaniz-gereken-seyler-5

Meditasyonun size kattıklarını saymaya başlasak bitiremeyiz ancak en bilinenler konsantrasyonu artırması, bağışıklığı güçlendirmesi ve tabii ki bizim en çok aradığımız enerji ve mutluluk…
20 dakikanızı ayırıp meditasyon yapmanız tüm bunların sebebi olacak. Kendinizi öyle çok profesyonel bir duruma sokmanıza gerek de yok. Rahatlamayı sağlayacak bir ortam ve rahat bir pozisyon yeterli.

Teşekkür etmek

her-sabah-10-dan-once-yapmaniz-gereken-seyler-6

Bilim insanlarının da kanıtladığı teşekkür ve şükran duygusu mutluluğa sebep oluyor. Memnuniyetsiz düşünceleri kafanızdan atıp hem hayata hem etrafınızdakilere karşı teşekkür duygusu içinde olmak sizi rahatlatacak.

Yapılacaklar listesini çıkartmak

her-sabah-10-dan-once-yapmaniz-gereken-seyler-7
Gün içinde yapacağınız yapmak zorunda olduğunuz ve yapmak istediğiniz işlerin listesini çıkarın. Bu listeyi önem sırasına göre yapın. Böylelikle ‘ay ben ne yapacaktım’ gibi boşluklara düşmemiş olacaksınız ve gününüzü sistematik bir şekilde geçirmiş olacaksınız.

Dağınıklığı ortadan kaldırmak

her-sabah-10-dan-once-yapmaniz-gereken-seyler-8

Odanızdaki kıyafetler, mutfaktaki bulaşıklar, ofis masanızdaki gereksiz eşyalar… Bunların hepsi sizi yorgunluğa sevk edecek etkenler. Baktıkça gözünüzde büyümesindense hemen ortadan kalkmaları daha  yararlı olacak.

Bolca su içmek

her-sabah-10-dan-once-yapmaniz-gereken-seyler-9

Veee  su! Su yaşam, mutluluk ve sağlık kaynağımız. Bu yüzden özellikle sabah saatlerinde bol miktarda su tüketmelisiniz.

Kaynak: Pembenar
Yorumlar