Reklamı gizle

Şeker Hastalığına Bitkisel Çözümler

8 Ocak 2017
4.167

seker-hastaligina-bitkisel-cozumler

Şeker hastalığı oldukça önemli olan ve son derece de ciddi bir hastalık türüdür.

Her yaştan kişide görülme olasılığı olan şeker hastalığı tedavisinde bitkisel çözümler de son yıllarda en çok başvurulan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Şeker hastalığı için uygulanacak olan bitkisel çözümler ise şu şekilde sıralanmaktadır.

Şeker hastalığı kendi içerisinde ikiye ayırılır birinci tip şeker hastalığı ve ikinci tip şeker hastalığı olmak üzere…

Birinci tip şeker hastalığı için hastalığın ortaya çıktığı ilk yıldan itibaren kabuklu tarçın tüketilmesi seker seviyesini normale çeker ve tedavi sürecinde etkili olur.

Diyabet Hastalığında Tercih Edilecek Doğal Ürünler

İkinci tip şeker hastalığı tedavisinde ise bitkisel çözüm olarak lahana kürü önerilmektedir. Lahana yaprakları kaynatılır ve her sabah akşam aç karna içilir.

Yapılan birçok araştırma sonrasında ökse otunun şeker hastalığı için şifa kaynağı olduğu ortaya çıkmıştır. Ökse otunun yapraklarının ve saplarının bitki çayı gibi demlenip içilmesi sonucunda kandaki insülin dengesi normalleşir ve şeker hastalığına bitkisel çözüm noktasında oldukça yarar sağlar.

Diyabet hastalarının tercih edeceği diğer bir bitkisel kür ise çörekotu mucizesi olacaktır. Üç çay kaşığı çörek oyu havanda iyice dövüldükten sonra bir yemek kaşığı yoğurt ile karıştırılarak tüketilir. Bu uygulama günde en fazla iki kere yapılmalıdır. Sabah ve akşam yapılması gereken bu kür arasında altı saat zaman farkı olmalıdır. Çörekotu kürü sürekli olarak uygulanacak bir durum değildir. En fazla 30 gün süre ile uygulanmalıdır.

Diyabet Hastaları İçin Pratik Öneriler

  • Kilonuzu her zaman için kontrol altında tutun. Boy ve kilo endeksinize göre ideal kilonuzu hesaplayın ve düzenli olarak da bu kiloyu koruyun.
  • Haftalık sürelerde sabah ve akşamları şeker ölçümlerinizi yaptırın ve bu ölçümlerinizi kayıt altında tutarak bu değerleri dokturunuza gösterin.
  • Günlük olarak öğünlerinizi kesinlikle atlamayın ve doktorunuzun önerdiği diyet programlarının dışına asla çıkmayın. Beslenmenize özen gösterin ve içerisinde früktoz, Sakkaroz ve şeker olan hiçbir besini tüketmeyin. Miktarı kesinlikle önemli olmamakla birlikte diyabet hastalarının tüketemeyeceği ürünler arasında bu içeriklere dikkat edin.
Yorumlar